Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Gynekologická poradňa

V cene všetkých
produktov je zahrnuté
odborné poradenstvo.

>

Najčastejšie otázky

Ako bezpečná je Milex diafragma?

Žiadna antikoncepčná metóda nezaručuje 100% bezpečnosť pred nechceným otehotnením. Milex diafragma je rovnako bezpečná, ako bežný pesar. Čím častejšie ju budete, tým budete spokojnejšia s používaním tejto antikoncepčnej metódy a tým väčšiu bezpečnosť vám táto metóda poskytne.

 

Ako spoznám, že je Milex diafragma správne zavedená?

Správne vložená diafragma pokrýva ústie hrdla maternice a nachádza sa medzi hornou pošvovou klenbou, medzi lonovou kosťou a stenami vagíny. Skontrolujte pomocou prostredníka správnu polohu diafragmy. Vložte prst do vagíny, cez membránu ucítite, ako je pokrytý čapík. Bude hmatný asi ako čerešňa.

 

Ako dlho môžem používať Milex diafragmu?

Milex diafragma by ste nemali používať dlhšie ako 2 roky.

 

Prečo by mala diafragma zostať vo vagíne šesť hodín po pohlavnom styku?

Spermie už po tejto dobe nie sú aktívne. Týchto šesť hodín je potrebných pre vašu bezpečnosť a pre zabránenie nechcenému otehotneniu.

 

Prečo by diafragma nemala zostať vložená bez prerušenia dlhšie ako 24 hodín vo vagíne?

Ponechanie diafragmy dlhšie ako 24 hodín bez prerušenia môže podporiť rast baktérii vo vnútri vagíny. Tieto baktérie môžu viesť k syndrómu toxického šoku.

 

Čo mám robiť, keď som si zabudla diafragmu vybrať po 24 hodinách?

Vyberte diafragmu a navštívte svojho lekára, aby Vás prehliadol.

 

Môžem mať niekoľko pohlavných stykov za sebou s Milex diafragmou?

Áno, diafragma zostane zavedená vo vagíne, ale vy si budete musieť zaviesť ďalšiu dávku antikoncepčného gelu pomocou aplikátora.

 

Môžem diafragmu používať aj počas menštruácie?

Nie, Milex diafragmu nemožno používať počas menštruácie.

 

Čo mám robiť v prípade vaginálnej infekcie?

V prípade vaginálne infekcie navštívte svojho lekára, aby Vám predpísal vhodnú liečbu. Počas liečby diafragmu nepožívajte. Po dokončení liečby by ste mali diafragmu dôkladne vysterilizovať. Najlepšie však zakúpiť novú, aby bola zaručená vaša bezpečnosť a infekcia sa znovu nevrátila.

 

Bude môj partner cítiť diafragmu pri styku?

Je to veľmi nepravdepodobné. V ojedinelých prípadoch však Váš partner môže cítiť lem diafragmy.

 

Má diafragma vplyv na moju sexuálnu túžbu?

Nie, diafragma nemá vôbec žiadny vplyv na vaše libido, pretože neobsahuje žiadne hormóny.

 

Čo mám robiť, ak diafragma spôsobuje bolesť počas pohlavného styku?

Najprv skontrolujte správnu polohu diafragmy pomocou prsta. Ak vám diafragma aj naďalej spôsobuje bolesť, navštívte svojho lekára.

 

Sú nejaké obmedzenia pri používaní diafragmy?

Jediná vec, ktorú bude potrebné zmeniť, je zvyknúť si používať pesar vždy v prípade potreby - počas pohlavného styku. Čím častejšie budete diafragmu používať, tým istejšia budete pri manipulácii s ňou.

 

Môže sa diafragma zlomiť alebo roztrhnúť?

Je to takmer vylúčené. Ak si však všimnete, že je Milex diafragma nejako poškodená po pohlavnom styku, okamžite navštívte svojho lekára (do 3 dní), aby ste sa porozprávali o možnosti použitia núdzovej antikoncepcie (tabletka "po pohlavnom styku").

 

Ako môžem pozitívne ovplyvniť bezpečnosť pri používaní Milex diafragmy?

Pravidelné používanie v kombinácii s antikoncepčným gelom (napr. Caya diafragma gel alebo Contragel Green) sú dôležitými opatreniami na zaistenie bezpečnosti. Okrem toho je potrebné diafragmu zaviesť vždy pred pohlavným stykom a nie počas neho.

 

Čo mám robiť, ak diafragma zo mňa pri pohlavnom styku náhodou vykĺzne?

Pridajte ešte trochu antikoncepčného gelu a znovu vložte diafragmudo vagíny. Ak diafragma vykĺzne von po tom, ako do Vás partner ejakuloval, alebo ak sa necítite bezpečne, navštívte lekára a porozprávajte sa o tom, či nebude nutné užiť tabletku "po pohlavnom styku".