Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Gynekologická poradňa

V cene všetkých
produktov je zahrnuté
odborné poradenstvo.

>

Najčastejšie otázky

Ako bezpečná je Caya diafragma?

Žiadna antikoncepčná metóda nezaručuje 100% bezpečnosť pred nechceným otehotnením. Pesar Caya je rovnako bezpečný, ako bežný pesar. Čím častejšie budete Cayu používať, tým budete spokojnejšia s používaním tejto antikoncepčnej metódy a tým väčšiu bezpečnosť vám táto metóda poskytne.

 

Ako spoznám, že je Caya správne zavedená?

Použite najdlhší prst (zvyčajne prostredník) pre overenie správnej polohy pesaru. Skontrolujte, či membrána zakrýva krčok maternice a či je úchyt pre vybratie umiestnená správne za vašou lonovou kosťou. Ak áno, ste dostatočne chránená.

 

Ako dlho môžem používať Caya diafragma?

Caya diafragmu by ste nemali používať dlhšie ako 2 roky.

 

Prečo by mala Caya zostať vo vagíne šesť hodín po pohlavnom styku?

Spermie už po tejto dobe nie sú aktívne. Týchto šesť hodín je potrebných pre vašu bezpečnosť a pre zabránenie před nechceným otehotnením.

 

Prečo by Caya nemala zostať vložená bez prerušenia dlhšie ako 24 hodín vo vagíne?

Ponechanie Caya diafragmy dlhšie ako 24 hodín bez prerušenia môže podporiť rast baktérií vnútri vagíny. Tieto baktérie môžu viesť k syndrómu toxického šoku.

 

Čo mám robiť, keď som si zabudla Caya diafragma vybrať po 24 hodinách?

Vyberte Cayu a navštívte svojho lekára, aby vás prehliadol.

 

Môžem mať niekoľko pohlavných stykov za sebou s Caya diafragmou?

Áno, váš pesar zostane na mieste, ale vy si budete musieť zaviesť ďalšiu dávku antikoncepčného gelu pomocou aplikátora.

 

Môžem Cayu používať aj počas menštruácie?

Áno, Cayu možno používať počas menštruácie.

 

Čo mám robiť v prípade vaginálnej infekcie?

V prípade vaginálnej infekcie navštívte svojho lekára, aby Vám predpíše vhodnú liečbu. Počas liečby pesar nepožívajte. Po dokončení liečby by ste mali pesar dôkladne vysterilizovať. Najlepšie však zakúpiť nový, aby bola zaručená vaša bezpečnosť a infekcia znovu nevrátila.

 

Bude môj partner cítiť Cayu?

Je to veľmi nepravdepodobné. V ojedinelých prípadoch však Váš partner môže cítiť lem pesaru.

 

Má Caya vplyv na moju sexuálnu túžbu?

Nie, Caya nemá vôbec žiadny vplyv na vaše libido, pretože neobsahuje žiadne hormóny.

 

Čo mám robiť, ak Caya spôsobuje bolesť počas pohlavného styku?

Najprv skontrolujte správnu polohu Caya diafragmy pomocou prsta. Ak vám Caya aj naďalej spôsobuje bolesť, navštívte svojho lekára.

 

Sú nejaké obmedzenia pri používaní Caya diafragmy?

JJediná vec, ktorú bude potrebné zmeniť, je zvyknúť si používať pesar vždy v prípade potreby - počas pohlavného styku. Čím častejšie sa Caya používa, tým istejšie budete pri manipulácii.

 

Môže sa Caya zlomiť alebo roztrhnúť?

Je to takmer vylúčené. Ak si však všimnete, že je Caya nejako poškodená po pohlavnom styku, okamžite navštívte svojho lekára (do 3 dní), aby ste sa porozprávali o možnosti použitia núdzovej antikoncepcie (tabletka "po pohlavnom styku").

 

Ako môžem pozitívne ovplyvniť bezpečnosť pri používaní Caya diafragmy?

Pravidelné používanie a používanie antikoncepčného gelu (napr. Caya diafragma Gel) sú dôležitými opatreniami na zaistenie bezpečnosti. Okrem toho je pesar potreba vkladať vždy pred pohlavným stykom a nie počas neho.

 

Čo mám robiť, ak Caya zo mňa pri pohlavnom styku náhodou vykĺzne?

Pridajte ešte trochu antikoncepčného gelu a znovu vložte pesar Caya do vagíny. Ak pesar vykĺzne von po tom, ako do Vás partner ejakuloval alebo ak sa necítite bezpečne, navštívte lekára a porozprávajte sa o tom, či nebude nutné užiť tabletku "po pohlavnom styku".